Õpetajad

ALAR TAMMING

alartammingAlar Tamming on Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuseseisundid (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside, šamanistlikud seisundid). Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, Holotroopset hingamist, transformatiivset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi, holistilist teraapiat, osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia ja teadvuse teemalistel  konverentsidel.

Alar Tamming toetab raamatusarja Transpersonaalse Psühholoogia varamu väljaandmist ja teda huvitavad eelkõige psühholoogia peavoolust eemalseisvad põnevad äärealad.

Aeg-ajalt juhendab Alar Tamming Superhingamise töötubasid.
Täiendav info http://www.superhingamine.ee

 

ANU KALLAVUS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA“Nii kaua kui mäletan, kannab taevas minu jaoks sõnumeid. Olen alati otsinud avarust ja vabadust, rännanud seda otsides nii mägedes kui kõrbetes. Aga see oli vaid põgenemine vabadusse, kust ikka ja jälle oli vaja tagasi pöörduda.

Ühel hetkel kogeme, et kõik suletud uksed, piirid ja takistused asuvad meis endis. Vabadus ja tasakaal tuleneb sisemisest kooskõlast. Õpetused ja elusündmused on justkui abivahendid, mida saame kasutada eneseotsingute teedel seni kuni neid vajame. Ikka selleks, et astuda välja korduste ja inertsuse kammitsaist.

Astroloogia võimaldab näha välismaailma kaosena tunduvates sündmustes korda, struktuuri ja mõtet ning sügavat tähendust. Näha ajalist ja ajatut mõõdet.
Iga sündmuse seeme on pandud idanema teatud ajahetkel ja teatud ajenditel. Enamasti me ei mäleta seda. Kohtume enese looduga või siis meile kasvamist võimaldava olukorraga. Kohtume alati ja ainult sellega mida vajame eneseületuseks, kooskõla saavutamiseks ja täiustumiseks.

Ikka ja jälle kuulen inimesi ütlevat: “Mul pole mingit valikut.”  Tegelikult valime alati. Otsustame kas nähtumusliku või olemusliku kasuks. Valikuga kaasneb vastutus. Me kas läheme korduste ringile või valime vabaksandmise ja hakkame liikuma tagasi kohtumisele oma tervikolemusega.
Jääme sageli kinni kas ühe või teise maailma kogemusse või õpetusse. Seda seni kui õpime neid ühendama ja nägema sündmust kui tervikut, ennast kui tervikut. Valu ja kannatus on ainult õpetajad. Nad juhivad meid leidma meis endis olevat väge.
Et vältida varju duaalses maailmas on vajalik asja valgustada kahest vastassuunalisest valgusallikast. Olla ja väljendada. Väljendada seda kes oled.
Kui otsid valgust ja tuge endast väljaspoolt, on sees pimedus mis hirmutab.
Kui keskendud vaid valgusele sees, on välismaailma kogemus pimeduse ja hirmude tundmaõppimine.

Kõik me omandame kogemusi ühel eesmärgil: puhastada, vabastada, parandada vormi kvaliteeti Valguse Läbimurdmiseks, Armastuse Kogemiseks, Üksolemiseks.
Küsimus on: millega ma ennast samastan? Millise valiku ma täna teen? Kas ma usaldan ennast? Kas ma julgen valida sisetunde järgi? Kas ma ületan hirmu ja inertsuse? Kas ma armastan seda ennast kes on üks kõigega? 
Need on küsimused. Õpetused on abivahendid. Üks neist on astroloogia.
Õpetaja elab sinus.”

 

ARVO SOOMETS

Arvo_SoometsSündinud neli kümnendit tagasi Mulgimaa südames.
Abielus ja kolme lapse isa.
Hariduselt veterinaar.

Olnud aastaid teaduses, ravimiäris ja tegelnud kalakasvatusega. Tööraamatu sissekandeid on sama tihedalt kui ridu vanaema lauluraamatus.
Olen üle viieteistkümne aasta tegelnud harrastusšamaanlusega ja selle kõikvõimalike erinevate vormidega kuni ajapikku avastasin, et maailm on palju lihtsam kui meile näib, näidatakse ja lastakse näha.
Praegu praktiseerin Matrix Energetics’i vallas, teen tervendavaid ja
transformeerivaid seansse ning õpetan inimestele Maagilist Maatrix’it,
mis on ülilihtne ja kõigile jõukohane transformatsiooni- ja
tervendamistehnika.

Olen lihtsuse otsija ja selle kaaskondsetele näitaja. Minu kreedoks on
mu enese elutõdemus: muutmaks maailma ei ole vaja vasema jala väikest
varvast parema kõrva taha väänata ja on olemas vaid üks reegel, et
reegleid pole olemas

 

JANNO SEEDER

Janno Seeder… on Feng Shui nõustaja ja praktik.

Alates 1999.a tegeleb geobioloogia ja Feng Shuiga. 2002.a sooritas Baltic Dowser’s Association ja Eesti Feng Shui Klubi juures geobioloogia-alase eksami.

2004.a kevadest diplomeeritud kui Feng Shui spetsialist (Blue Mountain Feng Shui Instituut).

Praegu töötab 2003.a loodud Feng Shui nõustamis- ja koolitusfirmas Seeder Konsultatsioonid OÜ-s.

Janno on läbinud Qigongi ja Reiki I astme, õppinud klassikalist massaaži ja tegelenud vabastava hingamisega.

www.seeder.ee

 

KAIA-LIISA REINUT

Kaia-Liisa Reinut 2Olen terve oma elu teadnud, et iga asi on millegiks vajalik. Samuti olen lapsest saadik teadnud ja tundnud seda, et iga inimene on oma põhiolemuselt hea ning väärib armastust, olgu ta teod millised iganes. Kust väikeses lapses selline teadmine ja kindlus tuleb, sellest arusaamiseni olen jõudnud alles nüüd – täiskasvanuna, olles eelnevalt läbinud pika ja keerulise tee, muutudes, õppides ning otsides – eelkõige õppides tundma iseennast ning maailma enda sees. Tänu enesetundmisele olen õppinud paremini mõistma ka teisi inimesi ning ümbritsevat maailma.

Olen väga õnnelik ja tänulik, sest Elu on andnud mulle suurepärase võimaluse kogeda väga erinevaid tegevusi:
Lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli küll ehitusinsenerina, kuid viimased 17 aastat enne kannapööret õppisin ja töötasin hoopis turunduse vallas erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes ning juhtisin ka meediaagentuuri.

Aastatega süvenes aga  minus kindel teadmine, et mul on siin maailmas antud kogeda ka midagi muud peale ärimaailma välise sära. Selle sisemise häälega hakkasin otsima ka oma elueesmärki.

Üha tihedamini paelusid mind loovad tegevused – fotograafia, joonistamine ning erinevate asjade meisterdamine.

Jätkasin otsinguid ning viimased 10 aastat enne elumuutust tegelesin pidevalt ka vaimsete teemadega:

õppisin Feng Shuid, geobioloogiat, pendliõpetust, klassikalist massaaži (M.I Massaažikoolis), Reikit (I,II aste ning lisaks ka III Meister-õpetaja aste), kristalliteraapiat (Indias), Tiibeti Laulvate Kausside teraapiat (Indias), Elektromagnetvälja Tasakaalustamise Tehnikat e. EMF-i (I – IV faas), Acess BARS’i, kinesioloogiat ning energeetilist psühholoogiat ning lugesin pidevalt vaimset kirjandust, osalesin erinevatel koolitustel ning kursustel ning püüdsin oma teadmisi ellu rakendada just läbi oma isikliku vaimse kogemuse. Hetkel on käimas gemmoloogia-õpingud USA-s Rahvusvahelises Gemmoloogiakoolis, ning peale lõpetamist saab minust lisaks kõigele muule diplomeeritud gemmoloog (Gemmoloogia on mineraloogia haru ning tegeleb vääriskivide ja poolvääriskividega e. kristallidega just teaduslikust vaatenurgast). Alates novembrist 2012 olen esimesena Eestis (ja siiani ainsana) rahvusvahelist litsentsi omav tervendaja Eestis (ingl. k. HEALER)

Pärast pikki otsinguid jõudsin ka teadmiseni, et nii minu kui kõikide  inimeste elu esmane eesmärk on teha neid asju, mis mind õnnelikuks teeb ning panna see tööle ükskõik mil viisil kogu inimkonna hüvanguks.
Mind teevad õnnelikuks kristallid ja teiste aitamine.

Reiki, Kristalliteraapia ja Kristalli-Reiki  juures võlubki mind just see aitamise ja andmise pool, mis saab eksisteerida vaid koos isetu armastuse ning piiritu tänutundega, mida teiste aitamine minus tekitab. Soovin kogu südamest jagada oma teadmisi kõigiga, kes seda vajavad ja soovivad.

Just sellepärast olen ka ellu kutsunud nii Sisemise Tarkuse Kooli UNIVERSUS www.universus.ee, professionaalse kristallide, mineraalide ning poolväärsikivide e-poe ja hulgimüügifirma Kristallikeskus.ee, kui ka kokku 9 x toimunud enesearengu ja loodusteraapiate messi SISEMISE TARKUSE PÄEVAD, mis alates 2015 aastast on antud edasi juba nooremale ja väekamale põlvkonnale läbi viia ning toimub edasi nime all SISEMISE TARKUSE FESTIVAL www.sisemisetarkusefestival.ee

Mõned aastad tagasi avastasin ka minu enda nimes peituva tohutu väe, mis väljendub tänasel päeval järgmises mantras:

Ma olen KAitstud Inglite poolt Alatiseks ja LIIgun Saladuste Avastusretkel Rikkana Enda ja INimeste Unistuste Täitjana.

Ja nii see on.

Armastusega,
Kaia-Liisa

tel.5247227 (T-R 10.00-12.00), kaialiisa@universus.ee
www.universus.ee

 

KAIDI KARILAID

Kaidi Karilaidon Access Consciousness Sertifitseeritud vahendaja ja Kehaprotsesside vahendaja Eestis. Ta juhendab kogu Eestis Access`i kursuseid ja viib läbi erasessioone inspireerides sadu inimesi olema need, kes nad tegelikult on , teadma seda, mida nad juba teavad ja aitab avada iseeennast maagilisele enesetervendamisele…

Kaidi on töötanud 16 aastat maailmas tuntud otsemüügi firmas ja juhib praegu Eestis Lätis ja Leedus 6 ettevõtet rohkem kui 5000 esitlejaga,.
Viimased 20 aastat on Kaidi aktiivselt uurinud ja kasutanud kõiki alternatiivseid enesearengu ja tervendamise meetodeid, praktiseerinud kõige veidravamana tundunud tehnikaid, et luua muutust nii isiklikus elus, äris, kui kogu maailmas. Ta on alati teadnud, et midagi muud on võimalik.
2012. aastal lõpetas ta Holistilise Teraapia Instituudi Holitstilise terapeudi eriala. Sama aasta varakevadel alustas Access consciousness™ õpingute, kursuste ja praktikumiga

ACCESS CONSCIOUSNESS™ on dünaamiline vahendite ja protsesside komplekt, et lukustada Sind lahti teemadest, mille lahendamine on võtnud inimestel aastaid. Sellega pakutakse vahendeid, mis aitavad muuta seda, mida sooviksid muuta; toetavad seda, mida soovid luua ja kutsub sind elule, mille võimalikkusesse sa poleks uskunud. See on veider, see on hullumeelne, kuid see töötab.
“Kõige veidravam on accessi juures see, et need tehnikad on nii lihtsad, et see tundub suisa naljakas”- See on veider, hullumeelne, kuid tötab.

Kaidi on osalenud mitmel korral Accessi kaaslooja Dr. Dain Heer kursusel „Being You changing the world”. On organiseerinud ja osalenud mitmeid kordi Tallinnas Access Baastase ja tase 1 kursustel koos Sertifitseeritud AC vahendaja My Södergreniga. Mitmetel kordadel on Ta täiendanud ennast Kopenhagenis Access tase 2ja3 kursustel koos Accessi loojate Cary Douglasega, Ja dr Dain Heeriga. 2013 aastal osales Dr. Dain Heer´i kursusel „Olemi energeetiline süntees” ja „Võimaluste sümfoonia“ Kopenhagenis 2013 kevadel läbis Access Bodyprocess koolituse Ameerika juhendaja Glenna Rice´iga ning õppis 7 päevasel edasijõudnute kursusel Costa Rical

Kaidi Karilaid vahendab Eestis Access Consciousness™ kursuseid ja viib läbi Accessi™ erasessioone nii eraisikutele kui ettevõtetele, äridele . Samuti on ta Naiste klubi eestvedaja ja juhib endiselt Baltikumi ettevõtteid. Ta loob muutuseid ärides, eludes, kehades. Kas oled valmis vastu võtma?

Kerguse , rõõmu ja hiilgusega

Kaidi Karilaid
Access Consciousness™ sertfitseeritud vahendaja
Access kehaprotsesside™ vahendaja
Skype: kaidika

 

KALMER KASE

Kalmer KaseOlen sündinud Põlvamaal 1961 aastal. Olen lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi ning Eesti Kunstiakadeemia restaureerimise ja muinsuskaitse põhikursuse.

Mul on kaks täiskasvanut poega ja olen enda arvates  hästi õppinud „Eluülikoolis”

Niinimetatud kannapööre toimus 2003 aastal mil hakkasin tegelema Feng Shui-ga. Muutusid huvid ja muutus suhtlusring ning nii jõudsin 2004 aastal Ajurveda teadmisteni ja Vedadeni.

Alates 2005 aastast hakkasin huvi tundma „Global Realantionship Centers”  toimuvate Bill Lidreri koolituste vastu (Adleri koolkond)

Järgnevalt toodud koolituste läbimine võimaldas mul minna õppima Sankt- Peterburi „Global Relationship Centers” 2006 aastal, kus õpingud toimusid vene keeles.

Minu poolt läbitud koolituste loetelu:

Tunne ennast ja lähedasi enda ümber, Rahaline vabadus, Üksindusest armastuseni, Armastus ja enese vastuvõtmine, Mees ja naine, Oskus olla liider, Otsuse tegemise salapära, Otsused mis viivad sihini, Laste käitumise kasvatamine, Eduni viiv suhtlemine

Sankt-Peterburis omandatud teadmiste alusel töötan praegu kolmepäevaste treening-kursuste treenerina. Kursused toimuvad vene keeles, kuid lähemal ajal on kavas jõuda ka eestikeelsete kursusteni.

Samal ajal läksin õppima Riia „Jauno Psihologiju Centrs” Perede süsteemseid paigutusi Bert Hellingeri psühhoteraapilise meetodi alusel ning praegusel ajal tegutsen aktiivselt selles vallas. Viin läbi koolitusi ja treeninguid Hellingeri meetodi alusel ja avaldan artikleid B. Hellingeri meetodi kohta erinevates ajakirjades.

Õpingud Riias viisid õpinguteni Kiievis. Aastal 2008 alustasin õpinguid „Institut Psihlogii imeni G.C. Kostjuka”, kus õppisin „Asutuste ja organisatsioonide süsteemseid lahendusi” B. Hellingeri meetodi alusel ning praegusel ajal praktiseerin süsteemsete lahenduste konsultandina.

Õpingud eelpooltoodud instituutides on aluseks Saksamaal „Wiesloch Institut für systemische Lösungen” väljastatud sertifikaadile 17-O. See sertifikaat on Bert Hellingeri meetodil töötamise aluseks.

Omandatud teadmiste alusel hakkasin kirjutama ja koostama oma armastusteemalist kursust.

Kursus-treening „Kuidas leida ja hoida Armastust” on  kogum minu poolt omandatud armastusteemalistest teadmistest, mis edastab kõige paremini seda informatsiooni mida olen õppinud.

Olen veendunut, et armastust ja hingetasandit käsitlevaid teadmisi peaks õpetama juba koolides, sest need teadmised on vajalikud täisväärtuslikemate sammude astumisel oma eluteel. Lähimineviku keerulised ajad on lõhkunud palju peresuhteid, Elu põhiväärtused on hakanud ununema. Kõik oma eluks vajaliku saame me aga lapsepõlvekodust ja koolist kaasa.

Kui aga emal ja isal pole Elus kõik nii läinud kui nad soovisid, siis peaks sellel lapsel, kes soovib elada natuke täisväärtuslikumat elu kui tema vanemad on elanud, olema võimalus saada armastust ja hingeelu käsitlevaid teadmisi koolist.

Pean hingeelu ja armastusteemat käsitlevate teadmiste edastamist  väga oluliseks ja soovin anda endast parima, et need teadmised jõuaksid kõigi nendeni, kes seda vajavad.

Kõike head soovides,
Kalmer Kase

www.armastusruum.ee

 

MAI-AGATHE VÄLJATAGA

Mai-Agathe VäljatagaMai-Agathe Väljataga on selgeltnägija ja ravitseja, kes ei vaja töötamisel abivahendeid. Ta ta näeb inimese energiavälja, kust saab vajaliku informatsiooni.
Oleme evolutsioonilises ajajärgus, kus tuleb üles kõik vana rämps, mida oleme aja jooksul kogenud. Enamik inimesi ei saa aru, mis on nende elu väljakutsed ja lähevad ühiskondliku hoiaku lõksu. Nad ei saa aru, et nad ei ole siin maa peal selleks, et teha karjääri, teenida teenida, õppida ameteid vms. Inimesed on siin maa peal kasvatamas oma sisemist jumalat. Variante, mida hing siia ellu õppima tuleb, on tohutult palju: mõni tuleb õppima kannatlikkust, mõni püsivust, mõni andestamist. See tähendab, et inimene peab kuulama oma sisetunnet, muidu leiab universum ise mooduse, kuidas teda seda kuulama panna. Tavaliselt tulebki see õppetund läbi negatiivse kogemuse”.

Mai-Agathe Väljataga on tegutsenud alternatiivmeditsiini vallas alates 1992. aastast ning aidanud tuhandeid inimesi, viimastel aastatel tegutsenud regressiooniterapeudina. Ta on avastanud, et paljudel foobiatel või kaasasündinud rasketel haigustel on seos eelmiste eludega ning nende tervendamiseks on vaja mõista eelmiste elude sõlmpunkte ja need lahti harutada. Selleks on vaja juhtida inimene tagasi algpõhjuse juurde. Mõnikord piisab vaid põhjuse mõistmisest, et algaks tervenemine.

tel. 55586396

 

MALLE RAUS

malle rausOlen lõpetanud Eesti Maaülikooli Majandusteaduskonna ökonoomika ja organiseerimise erialal ja töötanud ökonomistina Viljandimaal Tarvastu kolhoosis.

Läbisin aastase taluturismi- alase koolituse, mis toimus nii Eestis kui ka Saksamaal ( Institut den Ländlichen Räums) ja andis lisaks teadmistele taluturismist ka väga hea saksa keel oskuse.

Kinesioloogia alased teadmised omandasin Saksamaal International Kinesiology Collegeś (IKC). Olen kinesioloogia maaletooja Eestis. Instruktor-koolitaja olen alates novembrist 2001.

Õpitud kinesioloogia meetodid:

  • Touch For Health ( Tervendav puudutus)
  • Three In One ( Kolm Ühes)
  • Tähelepanu sõnapimedusele
  • Tähelepanu elupimedusele
  • Energeetiline psühholoogia

Olen tõlkinud „ Tervendava puudutuse“ nelja osa materjalid eesti keelde ja korraldan selle alaseid kursusi alates 2002. aastast. „Tervendav puudutus“ vahendab kogu kinesioloogia baasteadmisi, tuginedes Hiina energeetikaõpetusele. See on kinesioloogia vundament, mille peale võib üles ehitada erinevaid kinesioloogia süsteeme.

Alates 2008. aastast viin läbi kursusi „Sissejuhatus energeetilisse psühholoogiasse“.

Oman reikis I ja II astet.

Olen õppinud NPA- meetodit (Mittepersonaalne teadvelolek), osalenud teetatervendamise baaskursusel ( Basic DNA) ja edasijõudnute kursusel ( ThetaHealing Advanced DNA).

Alates 2011.a. jaanuarist olen OÜ Zepter Eesti konsultant (tervislik toitumine, valgusteraapia)

 

PEETER LIIV

Peeter LiivVaimsete praktikatega alustanud teadlikumalt 1980ndate lõpul, olles transtsendentaalse meditatsiooni ja Silva meelekontrolli meetodi üks “maaletoojaid”.

1990ndatel õppinud Soome Joogakeskuses nn „pehmet” soome hatha-joogat, mis rakendab optimaalset pinguldust, pakkudes kehale sügavat lõõgastust ja rahu. Hiljem läbinud vabastava hingamise instruktori kursused „Mängud Maailmades” metoodika rajaja Sergei Strekalovi juures.

2000ndatel tutvunud rituaalse psühhodeelilise kogemusega. Õppinud omal käel Carl Gustav Jungi analüütilist psühholoogiat, Ken Wilberi integraalset psühholoogiat ja Stanislav Grofi „sünnitrauma psühholoogiat”, korraldades neil teemadel loenguid ja arutelusid. Varemalt tegelnud põhjalikumalt kristlike (palve)praktikatega, sh energeetilise keha aktiveerimise vallas; samuti õppinud teoloogiat.
Eesti Rohelise Liikumise rajajaid.
New Age liikumiserajajaid Eestis 1990ndate alguses (ajaleht Päikesetuul 1990-1995; samanimeline ajakiri 2000-2004, esimene New Age kauplus Eestis 1992, New Age klubi 1992 jms).

Klassikaraadio saatesarjade Traditsiooni Tarkus (alates 2002: klassikaraadio.ee) ja Roheline Saade (alates 2008: klassikaraadio.ee) autor.

Aastaid korraldanud Tallinna Kultuuriülikoolis „Maailmavaateõpetuse” kursust.

Spirituaalse Lektooriumi asutajaid.

Teadvuseteaduste Seminari korraldajaid (2007-2008) eesti metafüüsilise mõtte koondamiseks ja süvendamiseks.
Müsteeriumide („Piirid”, „Haavatud Tervendaja”, „Julgus avastada ennast läbi teise”, “Öömissa: Väljakutse”) kui uudse integraalse mänguvormi „maaletoojaid” koos Janne Kantsiga Keha ja Meele Teraapiakeskusest.
Alates 2008 uurinud ja praktiseerinud Mantak Chia taoistliku koolkonna harjutustikke seksuaalenergia rakendamiseks elujõu rohkendamise jms eesmärgil ning pidanud sel teemal loenguid.

2009 märtsis läbinud Inna Janovskaja (Riia) Armastuse Tao seminari Tallinnas.

Tutvustanud ja õpetanud austria bioküberneetiku Gerhard Eggetsbergeri poolt leiututatud PC-treeningut („Kaheksa nädalaga geeniuseks?”), sünteesides seda teiste energeetilise psühholoogia jm metoodikatega ning korraldanud neil teemadel minimüsteeriume sarjast „Elujõu Saladus”.
2009 alustanud internernetikursustega “Seksuaalsaladused naistele” ja “Seksuaalsaladused meestele”, samuti “Nektar meie kehas”, milles hulganisti uusi originaalseid harjutusi oma kehaenergeetika avastamiseks ja füüsise sügavaks nautimiseks.
“Teadmise-jooga” (jnana) liinis alustanud netikursustega “Elu väljakutses: materiaalse ja spirituaalse ühendamine”; “Meie baasprogramm – Stanislav Grofi sünnitrauma baasmaatriksid”, “Mütoloogiline psühholoogia”, “Küpse mehelikkuse uuringuid” jt.
Viimasel ajal algatanud uudset kogukondlikku projekti teemal “Isiklikult külluselt (puuduselt) ühisele toimetulekule – ja küllusele!”

peeterliiv@hot.ee

tel. 55527442

 

PRANASHREE (Sülli R.Vaino)

Pranashree

Minu suurim kirg on alati olnud võimalikult rohkem teada saada elu ja olemise ja ka selle maailma toimimisprintsiipidest: miks on nii nagu on ja kuidas seda muuta saab, kuidas ise luua oma elu. Olen palju uurinud iidseid vaimseid traditsioone ja ka uue aja õpetusi, tegelenud erinevate vaimsete praktikatega, käinud korduvalt ennast avardamas Indias. Rõõmustavaid äratundmisi on budismis, taoismis, shamanismis ja hinduismis, kuid järgin oma sisemist Teejuhti ja võtan välistest õpetustest vaid seda, mis haakub sisemise tõega. 

Minu ellu kuuluvad pidev enese avardamine, vaimsed praktikad ja maagilised rituaalid, looming millega väljendan oma olemust ja ühtlasi loon oma reaalsust, sarnaste arusaamistega perekond.

Alates 2000.a. hakkasin jagama inimestega seda, mida oma teekonnal õppinud ja avardunud teadvuse seisundites kogenud. Õpetamist alustasin Tallinnas kunstistuudios „Ganesh“, kus sidusime loomingulise tegevuse vaimsete õpetuste ja praktikatega. Peale Tallinnast ära kolimist 2003.a. olen õpetanud chakrate väestamist, kristalliteraapiat, naistele ühendumist oma ürgse naiseliku väega, pidanud loenguid arhetüüpidest, egregoridest, värvusteraapiast jpm (kursustest ja loengutest leiad täpsema info fb: EheMaagia, vt albumi „Pranashree kursused ja loengud“)

Teen tervendavaid väeehteid pühadest taimedest ja kristallidest, mida käin ise toomas maailma erinevatest väepaikadest, sh ka ühest väga erilisest väepaigast Himaalajas.
Armastan seiklusi. Nii neid, mis toimuvad siseilmade ääretutes avarustes, kui ka kaugeid rännakuid seitsme maa ja mere taha – kristallide järele või võimsatesse väepaikadesse.

Korraldan väereise Indiasse, Kambodzhasse, Myanmari jm.

Nõustan ja juhendan inimesi ka erakonsultatsioonidel.

Hariduselt olen kunstnik, olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ja Villu Tootsi Kirjakunstikooli, täiendanud ennast animafilmi jm kursustel. Lisaks väeehetele maalin, joonistan, olen kirjutanud ja illustreerinud mõned lasteraamatud.

Nüüdseks oleme üle kümne aasta elanud perega maal, inimasustusest piisavalt eraldatud paigas. See on võimaldanud rahulikku elutempot – palju aega ja ruumi omaette olemiseks, sügavuti tunnetamiseks, looduse, loomade ja stiihiatega suhtlemiseks. Pean oluliseks, et kõik see, mille valin – avardumine, loomine, jagamine – oleks sügav ja väärtuslik.
Armastan seda, mida teen ja teengi enamasti seda, mida armastan. Selline elustiil on pikaajaliste järjepidevate valikute tulemus.

Õnnistustega,
Pranashree

 

SIRJE PRINTS

Sirje Kalve Tee energeetika-ja meridiaanimaailma algas 1982.aastal Moskva Traumatoloogia Instituudis, kui viibisin seal patsiendina ravil.

Tee on olnud pikk ja käänuline, läbides ka eraõppe Indias guru Daku õpilasena keskendumiskunsti ja Ayurveda alal, Krautmanni Massaaži-ja Terviseakadeemia ning M.I. Massaažikooli erinevaid täienduskursused.

Massööriametisse sulandusin  2003.aastal ja  2014 märtsist olen massöör  “Massaažiabi OÜ-s”

tel: 58 00 70 28 ja meiliaadress kalvesirje1@gmail.com

 

TIINA PEDAK

Holistilise regressiooni terapeut, Liberation Breathing praktik, ReikimeisterIMG_2514

Haridus:

Kõrgharidus ja läbinud EBS magistriõppe Rahvusvahelistes suhetes.

Isiklik areng ja töökogemus:

Alates 1993 olen töötanud finants- ja personali vallas erinevates ettevõtetes.  1999 aastal avastasin enda jaoks vabastava hingamise. Aasta hiljem kolisin Soome elama ja kuna ma seal enda jaoks sobivat hingamispraktikat ei leidnud, alustasin 2004 aastal vabastava hingamise terapeudi õpinguid Lena Kristina Tuulse juures Eestis ja ka Rootsis. Samal ajal õppisin Reikimeistriks Soomes Jyrki Kiviaho juures.

Teraapiaklientidega alustasin tööd 2007.

Kolides aastal 2009 tagasi Eestisse, alustasin samal aastal õpinguid Holistika Instituudis. Ikka selleks, et iseendast veelgi paremini aru saada ja endani jõuda ning läbi selle toetada oma kliente nende teekonnal iseendani.

Sellel teel on mul olnud võimalus palju-palju õppida, uurida, avastada ja luua, kohtuda väga huvitavate ja inspireerivate inimestega ning tuua oma ellu soovitud muutusi.

Alates 2010 aastast organiseerin ja korraldan Sondra Ray Liberation Breathing kursusi Eestis. Olen assisteerinud Lena Kristina Tuulse ja Binnie A Dansby veeshingamiskursustel Rootsis 2007-2009 ning Sondra Ray kursustel Islandil, Indias ja Eestis. Viin ise läbi vabastava hingamise õhtuid Haapsalus, Tallinnas, Tartus ja Helsingis ning korraldan ka Reiki ja vabastava hingamise kursusi.

Infot minu tegemiste kohta leidub ka www.clavus.eu

Aadress: Haapsalu, Tallinn, kokkuleppel ka Tartu ja Helsingi.

Telefon: 5155780

E-mail: tiina_pedak@hotmail.com

Töökeeled: eesti, inglise, soome

 

TIIU VÄINSAAR

Tiiu VäinsaarHariduskäik: kõrgem EPA, vanem-agronoom

Täiendõpe:
Soome Vabariigis; Frantsila Alternatiivmeditsiini kursuste keskuses aastatel 1989 – 1998 fütoteraapia, saades fütoterapeudi kutsetunnistuse
Teenistuskäik: viimased 20 a. talupidaja, maheviljelusega ravimtaimekasvatus ja droogide pakendamine.
Avaldatud raamatud, kaastööd, artiklid:
Oma raamatud:
“Väike maitse- ja ravimtaimede korjamise ning kasutamise õpetus” 1993
“Ürte omast aiast” 1997
“Till aias ja köögis” 2002
Tõlked:
Ulla Lehtonen “Taimetoidud” 1995
Virpi Raipala-Cormier “Taimetoidud Frantsila moodi” 2000
Koostajana: “Taimetoidud laiast maailmast igale maitsele” 2007

Avaldatud artikleid ja artiklite sarju ravimtaimedest erinevates trükiväljaannetes: Maaleht, Maakodu, Elukiri, Aed, Üks, Õhtuleht, Päevaleht jne.jne.

 

TÕNU TALIMAA

tonutalimaaSündisin 18. juunil. 1966 aastal.

Mind huvitasid juba poisikesena kõiksugu teemad, mis käsitlesid universumi teket ja arengut, astronoomiat. Kooliajal vanemates klassides lisandus huvi keemia, tuumafüüsika, relatiivsusteooria, kõikvõimalike paranähtuste, inimese energeetika ja erinevate tervendamisvõtete suhtes.
Palju on nendel teemadel loetud. Otsisin vastuseid teaduslikest raamatutest, Piiblist, Bhagavad – Gitast, budistlikkest tekstidest ning kõikvõimalikest muudest allikatest. Käisin erinevate seminaride kaudu erinevatelt õpetajatelt küsimustele vastuseid nõutamas(pendli ja raamide kasutamise kursused, TM, jooga), kuid alati tundsin kuskil sisimas rahulolematust, mis sundis pidevalt edasi otsima. Mida otsisin, seda ma siis veel ei teadnud.

90 – date alguses puutusin kokku Castaneda raamatutega ning seejärel erinevatest allikatest tolteekide, maiade ja inkade maailmamõistmise kirjeldustega, shamanismiga. Tundsin sisemiselt, et need on mulle palju lähedasemad ja tuttavamad, kui kogu eelnev kokku. Tekkis sügav huvi shamanistliku maailmanägemise vastu.
Hakkasin raamatute järgi omal käel igapäevaelu tingimustes tegelema Castaneda raamatutes erinevate eesmärkide saavutamiseks soovitatavate praktikatega.
Algsele subjektiivsele edukusele järgnesid üsna pea tugevad tagasilöögid suhtumistes iseendasse ja ümbritsevatesse, inimsuhetes, tervises ja tegude tegemise võimes. Ma ei suutnud mõista – miks? Tegin kõike justnagu õigesti. Mõistmised hakkasid tulema, kui kohtusin Sergei Strekaloviga.

See juhtus, 1996 aastal, kui Sergei viis Tallinnas ekstrasenssidele ja professionaalsetele tervendajatele läbi hiilerlikku, aura tasakaalustamise seminari ning tutvustas oma maailmanägemist. Avastasin tol ajal enda jaoks, et tema poolt loodud filosoofilis – praktiline süsteem “Mängud Maailmades” on lähedane shamanistlikule, täpsemalt tolteekide ja maiade maailmanägemisele, olles samal ajal väga hästi sulandatud tänapäeva psühholoogia kui ka igapäevaelu konteksti. Ta tegi mulle ettepaneku osaleda ka muudel seminaridel. Sellest ajast olen Sergei kaasrändur ja õpilane.
Ta pühendas mind ja veel paljusid õppidasoovijaid regulaarsete kohtumiste ja rännakute ajal (nädal iga 3-4 kuu järel) oma teadmistesse ja oskustesse, mis puudutasid paljusid valdkondi.

Näiteks:

  • Inimese keha, elujõudu, tervist, haigusi, tervendamist.
  • Kõige erinevamate energiate ja energeetiliste avaldumiste saladusi ning nendega koostoimimise ja nende juhtimise võimalusi.
  • Kuidas teadlikult suunata oma mõtteid, kujutlusi, nägemusi, tundeid, emotsioone, kehaprotsesse.
  • Õpetas kasutama kõige erinevamaid isiklikke eneseteadvustamise abivahendeid (oma enese keha, maagiline ring, seisundite muutmise väravad, Taro kaardid, väeesemed), loodusvormidega suhtlema, mäletama tulevikku ja minevikku ning palju, palju muud.

Tekkis mõistmine — sotsiaalses ja isiksuslikus plaanis on seda kõike vaja selleks, et oleks võimalik edukalt toime tulla oma sisemaailmaga (mõtetega, mälestustega, emotsioonidega, tunnetega, soovidega, kehaseisunditega, tervisega), et arendada oskusi – kuidas luua avatusel ja mõistmisel põhinevaid inimsuhteid kodus ja tööl, et osata eesmärke püstitada ja neid siis saavutada, et seada oma seisundeid, suhteid, tegemisi nii, et nendest oleks kasu ka meid ümbritsevale maailmale.

Veel olulisem on aga see – kõiki neid oskusi , õigemini nende kaudu igapäevaelus saadud isiklikke kogemusi , on vaja selleks, et süviti mõista ja taibata ISE OLEMIST, et kogeda vastust küsimustele KES MA OLEN, KUST TULEN, KUHU LÄHEN. Nendest kogemustest sünnivad ELU taipamisse omakorda täiesti uued mõõtmed.

Tasapisi hakkasid vanad ja uued teadmised ning kogemused sulanduma terviklikuks elupildiks.

Minu elu üheks läbivaks jooneks on olnud oma teadmiste ja kogemuste kõige erinevamates vormides edasiandmine. Nii oli see kooli, ülikooli, sõjaväe ajal ning ka talupidamisega tegeldes. Selline väliste sündmuste organiseerumise ilming hakkas üsna pea avalduma ka Sergei juures õppides.
Mõistsin, et minu elu üheks põhiülesandeks ongi oma oskuste ja kogemuste teistega jagamine.
2000- l aastal võtsin vastu teadliku otsuse – hakata läbi viima vestlusringe ja seminare teemadel, mida ise valdan ning hakkasin oma elu ümber korraldama. Talupidamine hakkas tasapisi muutuma teisejärguliseks hobiks ning põhitegevuseks muutus koolitustegevus.
Sellega kaasnes Sergei juhendamisel professionaalne grupiprotsesside ja grupidünaamika ning seminaride läbiviimiseks vajalike teadmiste ja oskuste tundma õppimine ning praktiline omandamine (see toimub siiamaale).
Kaheksa aasta jooksul olen aastas läbi viinud keskmiselt 1 – 2 shamaanilaagrit kestvusega kaks nädalat ning 12 – 15 seminari pikkusega 3 – 8 päeva kõige erinevamatel teemadel.

Terve ja terviklik olemist Teile soovides.
Tõnu Talimaa

terviklik1@terviklik.ee

 

VIRKO KASK

Lõpetanud 1992. aastal Tallinna Ülikooli õpetaja erialal.
virko kaskAbielus, 3 tütre ja 1 poja isa.
Alates 1994. aastast ettevõtja, investor.
Ehitanud 15 aastat palkmaju, 5 aastat pidanud Tallinnas taimetoidu kohvikut.
Olnud aktiivne purjelaudur, endine kergejõustiklane.
2000 aastate algusest huvitub ajurveedast, hiljem on lisandunud huvi veedaliku psühholoogia vastu.
Osalenud Jiva Ajurveeda Instituudi kursustel.
Läbinud Bhaktivedanta Kolledžis Bhakti Shastra õppeprogrammi veedalikust kirjandusest.
Initseeritud õpilane Brahma-Madhava-Gaudiya Vaisnava Sampradayas (õpetaja-õpilase ahelas).
Õppinud Moskvas Sotsioonika Teadusliku Uurimise Instituudis isiksuste psühholoogiliste tüüpide määramist, nõustamist ja suhteid.
Aktiivne lektor ja veedalike teadmiste tutvustaja.
Praktiseerib 2008 a. alates bhakti joogat.
Osaleb aktiivselt kirtana liikumises (mantrate ühislaulmine), lauldes hea meelega ise ja saates teisi.

Huvitavad teemad, mis on seotud isiksuse arenguga, eneseleidmise ja -teadvustamisega, inimese positsiooniga siin maailmas, isiksuste omadused ja inimeste vahelised suhted.