Klassikalise Reiki kursused

REIKI 

Usui Shiki Ryoho – Usui Loomuliku Tervendamise Meetod

 

Mis on Reiki?

Reikiks nimetatakse ühte lihtsat käte abil tervendamise meetodit, mida on tuntud aastatuhandeid kõikides tsivilisatsioonides ja kõikidel kontinentidel. Erinevates kultuurides nimetatakse Reikit erinevalt, kuid tähendus on sama – kasutatakse  selliseid nimetusi nn. Ki, Chi, Prana, Mana, Valgus, Kõrgem Teadvus jne. Ka eesti keeles on selleks olemas oma iidne sõna – VÄGI. See on märk sellest, et ka estlastele on see teadmine olnud kunagi tuntud.

Kahjuks on see teadmine inimkonna arenguga vajunud  koos paljude muude looduse tarkustega unustusehõlma.

20.sajandi algul taasavastas läbi valgustumise kogemuse selle meetodi jaapanlane dr. Mikao Usui. Ta nimetas selle Reikiks, kuna see sõna tähendab tõlkes universaalset eluenergiat – sedasama teadvusega energiat, mis voolab kõiges, mis on meie ümber ja meie sees, mis on loonud kõige, mis on ning mis meie füüsilises maailmas teeb meist just sellised täiuslikud elavad olendid nagu me olema ning paneb tööle kõik protsessid kogu Universumis.

Reiki ei ole seotud ei ole seotud ühegi religiooniga vaid on oma olemuselt vaimne õpetus.

Selleks, et Reiki meis toimiks, piisab vaid inimese soovist e. taotlusest – nagu see käivitab ka kõik muud protsessid terves Universumis.

 

Viis Reiki põhimõtet – Gokai

Erinevates Reikit käsitletavates raamatutes ja tekstides on lisaks reiki ajaloole alati kirjas ka 5 Reiki põhimõtet. Nende tähendust ja vajalikkust ei tohiks alahinnata – kasutades neid põhimõtteid oma igapäevaelus, igas oma tegemises, lubame me Reiki energia tõeliselt oma ellu, ning me saama hakata sisemiselt muutuma.

Vähemalt täna

  1. ma ei muretse (olen vaba kõikidest muredest)
  2. ma ei vihasta (olen vaa kõikidest vihadest)
  3. austan oma vanemaid, õpetajaid ja eakaid inimesi
  4. teen oma tööd ausalt
  5. olen tänulik ja näitan seda igale elavale hingele

 

Reiki ajalugu.

Reiki taasavastajaks ja sellele nime andjaks on jaapanlane dr Mikao Usui (1865-1926). Tõuke selleks andis ühe tema õpilase poolt esitatud küsimus, et mille abil ja kuidas tervendasid Jeesus ja Buddha inimesi ning kas ka tavalised inimesed on võimelised tervendama nagu nemad.

Nagu Jaapanis tol ajal kombeks oli, pidi õpetaja, kes ei osanud õpilase küsimusele vastata, minema otsima vastust mujalt maailmast. Aastaid sellele küsimusele vastust otsides rändas Usui Indias, Hiinas, Ameerikas ning õppis ära koguni sanskriti ja hiina keee, et uurida vanu ürikuid. Kuid tulemuseta.

Lõpuks paastus ja mediteeris dr. Usui 21 päeva pühal Kurama mäel. Viimasel päeval, olles lasknud lahti soovist vastust saada, tuli läbi loobumise tõeline valgustumine e.satori ning pühitsus, mille läbi sai Usui sümbolid ning omandas võime edastada reiki tervendavat energiat. See äkiline arusaamine Reikist toimus märtsis 1921. aastal. (Sõna “satori” ei tähenda mitte lihtsalt valgustumist vaid ka äkilist taipamist või Kõrgema Tahte põgusat vilksatust)

Esialgu kasutas Usui Reikit enda ja oma perekonna peal. Kuna ta nägi selgeid tulemusi ning läbi oma kogemuse veendus, et see toimib, otsustas ta jagada oma tarkust ka teistega.

Usui asutas 1921. aastal Usui Reiki Ryoho Gakkei e. Usui Reiki Meetodi Seltsi ning avas oma esimese Reiki kliiniku Harajukas 1922 aastal.

Usui jõudis oma eluajal anda oma õpetust edasi u. 2000 inimesele. Algupärase meistri häälestuse ja teadmised said ainult kolm inimest. Üks neist oli Dr. Hayashi, kes jätkas Usui tööd.

Usui suri Fukuyamas 9. märtsil 1926. Tema keha maeti Saihoji templisse, mida teatakse kui Buddha templit Tokio eeslinnas.

Dr. Hayashi kliinikus koges Hayashi õpilane, jaapani päritolu Hawai naine Mrs. Hawayo Takata, imelist tervenemist ja õppis seejärel ise Reikit. Hawayo Takata tõi Reiki õpetuse läbi Ameerika Läände, kus see on jõudnud meieni.

Algne Usui õpetus oli palju enam intuitiivne, kui tänapäeval praktiseeritav ja õpetatav meetod, kus õpitakse I astmel ära kindlad käte asendid. Algselt oli käteasendid mõeldud algajatele abimaterjaliks.

 

Kuidas Reiki tervendab?

Reiki seansi ajal vahendab Reiki praktik elujõuenergiat, mis tervendab samaasegselt nii tagajärge e. haigust kui haiguse mentaalset-emotsionaalset algpõhjust. Seega töötab Reiki kõikidel tasanditel: füüsilisel, psüühilisel, mentaalsel ning vaimsel tasandil. Enamik füüsilisi haigusi tekibki just meie allasurutud tunnete tõttu, mis tekitavad kehas energeetilisi blokke. Mõnevõrra väiksema mõjuga on ebaõige toitumine ning vähene liikumine. Nii Reiki seanss kui praktikuna Reikiga töötamine aitab märgata nii enda füüsilise keha aistinguid kui ka allasurutud tundeid ning hävitavaid mõttemustreid ja käitumismalle. Reiki energia töötab alati inimese kõrgeimaks hüvanguks.

 

Kuidas tajub Reiki praktik energiablokeeringuid?

Reiki II astmel õpetatakse tajuma käte aistinguid ning neid ka nn. lugema. Jaapani keeles nimetatakse seda Byosen’iks. See on teatud amplituudiga võnkesagedus, mida Reiki praktik on võimeline käte abil tajuma ning saab informatisooni patsiendi kehas toimuvatest protsessidest ja energiablokeeringutest. Vastavalt praktiku eripärale on võimalik tajuda Byoseni kogu kehal, mitte ainult kätes.

 

Milliste haiguste ja probleemide puhul on abi Reikist?

Reikiga saab leevendust kõikide hädade puhul, kuid nagu teiste tervendusmeetodite puhulgi, on inimesel endal oma tervenemises tähtis roll. Reiki töötab vaid lühiajaliselt, kui inimene oma sisimas tegelikult terveks ei taha saada s.t. ei soovi endas midagi muuta.

Kergemate hädade korral piisab 6 seansist, et tuua esile muutusi inimese eri tasandites, ning neid muutusi (nii füüsilisi kui emotsionaalseid) on võimalik tajuda juba peale esimest seanssi.

Reiki sobib väga hästi näiteks operatsioonist taastumisel, erinevate valude puhul või näiteks ärevushäirete ja hirmude puhul jne.

Samas ei tohiks tõsiste haiguste puhul unustada tavameditsiini, vaid ideaalis toimivad need käsikäes, täiendades suurepäraselt teineteist, kuna Reiki on eelkõige taastav, harmoniseeriv ja elujõudu e. väge andev meetod.

Kuna Reiki energia vastuvõtmine on iga inimese loomulik viis eksisteerimiseks, siis on ka Reiki loomuliku tervendamise meetodi õppimine jõukohane igas vanuses inimestele, kes soovivad õppida aitama nii iseennast kui teisi.

Pärast Reiki  kursustel osalemist oled võimeline ise vahendama tervistavat Reiki armastuse-energiat kõigele olevale: tervendada ning jagada Reikit endale, oma pereliikmetele, sõpradele, loomadele, taimedele, veele, toidule, kodule, autole jne.jne. Reiki kaudu oled võimeline paremini tunnetama ja mõistma nii ennast kui ümbritsevat maailma.

Kaia-Liisa Reinut – Reiki Meister-õpetaja